ikonaRemont pomieszczeń Centrum

„To nie jest bałagan tylko bardzo skomplikowany porządek” powiedział Kubuś Puchatek do Tygrysa. Wprawdzie to nie było na widok tego co obecnie znajduje się w Naszym Laboratorium lecz szukając czegoś w szafie ale chyba trafnie oddaje to co można u nas dziś zobaczyć.

Dzieje się bardzo dużo w związku z dostosowaniem pomieszczeń do najwyższych wymagań Dobrych Praktyk Produkcyjnych – Good Manufacturing Practice /GMP/.
Jest to niezbędne też, aby można było utworzyć lokalny Bank Tkanek i Komórek będący częścią Krajowego Banku /KBTiK/.
Prace rozpoczęły się już w czerwcu 2020 r. i pomimo pandemicznych problemów idą bardzo dynamicznie aby mogły być ukończone przed końcem tego roku.
Największa zmiana dotyczy układu wentylacji który musi zapewnić aseptyczne powietrze w laboratorium. Zostały zdemontowane stare nawiewy i po dostosowaniu instalacji pomocniczych będą zastosowane nowoczesne, zapewniające czystość, parametry termodynamiczne, stabilność pól prędkości, układ ciśnień no i niezawodność. Wszystko to dzięki przepustnicom o podwyższonej szczelności, tłumiki w wykonaniu higienicznym, wielostopniowe układy filtracji i zaawansowany technologicznie monitoring z układem sterowania.
Poza wentylacją zostaną zmodernizowane pomieszczenia aby zapewnić naszym pracownikom bardziej komfortowe warunki pracy a przede wszystkim zapewnić najwyższą jakość.
Najtrudniejsze etapy prac zostały już zakończone i z optymizmem oczekujemy na możliwość wykonania pierwszych prac laboratoryjnych.

Instalacja centrali wentylacyjnej przez pracowników RAFEN ENGINEERING.

centrala 1