Z wizytą w University College London (UCL)

W dniach 01-02 sierpnia 2019 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe w Zakładzie Regeneracji Kręgosłupa, Katedry Regeneracji Mózgu i Rehabilitacji, University College London, Instytut Neurologii.

W szkoleniu uczestniczył doktor Wojciech Fortuna z Katedry Neurochirurgii oraz mgr inż. Benita Wiatrak z Katedry i Zakładu Podstaw Nauk Medycznych. Podczas pobytu zacieśniono współpracę w ramach projektu Wroclaw Walk Again. Pracownicy naszej uczelni mieli możliwość nabycia praktycznych umiejętności w tworzeniu rusztowań 3D dla komórek glejowych. Podczas pobytu poruszano problematykę i wątpliwości związane z przygotowaniem produktu HE-ATMP we wspólnym projekcje, którego celem zastosowanie innowacyjnej i pionierskiej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego u następnych pacjentów. Wyjazd szkoleniowy został sfinansowanych ze środków OS1, w ramach projektu Regionalna Inicjatywa Doskonałości.

20190802 London Visit 2

Na zdjęciu mgr inż. Benita Wiatrak i Dr Wojciech Fortuna w laboratorium UCL.