Montaż kolejnych central wentylacyjnych.

(07.12.2020) Agnieszka Dobosz

Już jest, nareszcie! Pod stropem holu Katedry i Zakładu Podstaw Nauk Medycznych zawisło półtoratonowe żelastwo.

Montaż centrali nawiewno-wywiewnej trwał kilka dni, podczas których Panowie wykonawcy dostarczyli w 3 kawałkach urządzenie, wciągnęli je na bloczkach pod strop i balansując na drabinach i rusztowaniu, umocowali do specjalnych belek podtrzymujących. Centrala jest ogromna, a pręty mocujące wydają się przy niej cieniutkie, dlatego na pracujących wykonawców spoglądali z lekkim zaniepokojeniem pracownicy Katedry i Zakładu Podstaw Nauk Medycznych. Na szczęście Panowie doskonale wiedzieli co robią, bezbłędnie wykonali swoją robotę i oto dzisiaj urządzenie pewnie zawisło w miejscu docelowym. Wreszcie jakieś światełko w tunelu! Zaświtała nadzieja na rychły koniec remontu. Obie części centrali należy jeszcze połączyć rurami, podłączyć zasilanie i serce Centrum zacznie tłoczyć czyściutkie, sterylne powietrze do pracowni. Czekamy z utęsknieniem na koniec remontu!

Fotorelacja.